Çalışmalar

Discipleship: Principles and Framework

This document provides a framework and foundational principles which will make the disciple-maker more effective, especially in using the materials The Foundations of the Christian Life and Maturing in the Christian Life. You can download the document below.

Kurtuluşa Doğru Çalışma Serisi

Bir kişiyi Hristiyanlıktaki temel öğretiler ve anlayışlarla tanıştırmak kolay değildir. Bu çalışma serisi Hristiyan kurtuluş anlayışını için önemli olan altı kavramı ele alır. Çalışmalar herhangi bir sırada, Hristiyanlığı araştıran bireyin ihtiyacına göre ele alınabilir. Bireysel veya grup olarak kullanılabilirler.

Hristiyan Hayatın Temelleri

Hristiyan olmayı seçmek hayatınızda çok büyük değişiklikler olacak demektir. Peki, bir Hristiyan olarak nasıl yaşamalı? Temel olarak bilmemiz gereken öğretiler nedir? Bu 16 bölümlü çalışma serisi bu soruların cevaplarını sunar. İsa Mesih hakkındaki Müjde’nin temellerinden başlayarak, “kurtuluş”un asıl manası ve kesinliği, Hristiyan olarak günah işlersem ne olur, yeni yaşamımızın belirtileri ve sıfatları gibi konular işlenir. Bunun yanında nasıl dua edilir, İsa Mesih’e “teslimiyet” nedir, zorluk, hakaret ve reddedilme ile karşılaşırsam nasıl davranmalıyım, neyi düşünmeliyim ele alınır.

Hristiyan Hayatında Yetkinleşmek

Hristiyan Hayatında Yetkinleşmek çalışma dizisi Hristiyan Hayatın Temelleri çalışma dizisinin devamıdır. Bu çalışma dizisi en az üç ve en fazla on kişiden oluşan küçük gruplar için tasarlanmış olup, sohbet temellidir.