Hristiyan Hayatında Yetkinleşmek çalışma dizisi Hristiyan Hayatın Temelleri çalışma dizisinin devamıdır. Bu çalışma dizisi en az üç ve en fazla on kişiden oluşan küçük gruplar için tasarlanmış olup, sohbet temellidir. Bireysel olarak da kullanılabilir, ancak faydası daha az olacaktır.

Rehberler veya yöneticilerin çalışmayı sunmadan önce onu gözden geçirip kendi cevaplarını hazırlamaları önemle önerilir. Eğer yönetici kendi cevaplarını sunmak isterse, bunların çalışmayı grupta sunup grubun kendi cevaplarını bulduktan sonra sunmaları önemle önerilir. Böylece grubun üyelerinin düşünmeyi öğrenmeleri sağlanmış olur. “Tanrı’nın Sözü Ne Diyor” bölümlerin haricindeki soruların tek cevabı olmadığını hatırlatıp çalışmalara bu şekilde yaklaşılmasını hatırlatırız.

Tüm çalışma dizisinin temelini attıklarından dolayı, birinci (“İmanlının Dünya Görüşü”) ve ikinci (“Değişen Değerlerimiz”) çalışmalarının öncelikle yapılması önerilir. Bundan sonra çalışmalar rehberin istediği sırayla ele alınabilir; ancak çalışmaları sunuldukları sırada yapmak en büyük faydayı verir.

İyi çalışmalar ve iman hayatınızda yetkinleşmenizi dileriz.

Çalışmaya Ait Dosyalar

PDF dosyası linkleri dosyayı bu pencerede açar. Dosyayı buradan indirmek için sağ tıklayın ve açılan menüden dosyayı indirme seçeneğini seçin.

Yukarıdaki link(ler)i tıklayarak Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’na uymaya kabul ediyorsunuz.