Hristiyan olmayı seçmek hayatınızda çok büyük değişiklikler olacak demektir. Peki, bir Hristiyan olarak nasıl yaşamalı? Temel olarak bilmemiz gereken öğretiler nedir? Bu 16 bölümlü çalışma serisi bu soruların cevaplarını sunar. İsa Mesih hakkındaki Müjde’nin temellerinden başlayarak, “kurtuluş”un asıl manası ve kesinliği, Hristiyan olarak günah işlersem ne olur, yeni yaşamımızın belirtileri ve sıfatları gibi konular işlenir. Bunun yanında nasıl dua edilir, İsa Mesih’e “teslimiyet” nedir, zorluk, hakaret ve reddedilme ile karşılaşırsam nasıl davranmalıyım, neyi düşünmeliyim ele alınır. Ayrıca, Müjde nasıl duyurulur ve İsa Mesih’in dönüşü bize verdiği “mübarek umut” ve gelecek olayların zaman çizelgesi hakkında öğreneceksiniz.

Dizinin tamamını sıkıştırılmış dosyada indirebilirsiniz veya bölümlere tek tek bakabilirsiniz. Diziyi kullanmadan önce Talimatları okumanızı tavsiye ederiz. Bu dizinin bölümleri belirtilen sıraya göre 1. bölümden 16. bölüme kadar ele alınmak üzere tasarlandı.

Çalışmaya Ait Dosyalar

PDF dosyası linkleri dosyayı bu pencerede açar. Dosyayı buradan indirmek için sağ tıklayın ve açılan menüden dosyayı indirme seçeneğini seçin.

Yukarıdaki link(ler)i tıklayarak Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’na uymaya kabul ediyorsunuz.